Haber

Greta Thunberg’in İsrail’e verdiği destek Almanya’da eleştirildi

İsrail’in Gazze saldırısı sırasında İsveçli iklim aktivisti Greta Thunberg’in Filistin’e verdiği destek Almanya’da ağır eleştirilere maruz kaldı.

Yeşiller Partisi Eş Lideri Ricarda Lang, Thunberg’in sözlerini “kesinlikle uygunsuz” olarak nitelendirirken, Alman-İsrail Birliği (DIG) Başkanı Volker Beck, Amsterdam’daki iklim gösterisinde sarf ettiği sözleri Thunberg’in “iklim aktivisti olarak sonu” olarak değerlendirdi.

Alman medyasında da Thunberg’i sert şekilde eleştiren yazılar yer aldı.

Sol görüşlü Tageszeitung (taz) gazetesi Thunberg’in fotoğrafına şunu yazdı: “Persona non grata?” Başlıklı haber, “Thunberg, konumuyla, iklim hareketinin gerçek potansiyelini kullanmak yerine, iklim hareketinin içine giriyor” dedi. belirtti.

Focus online’da yer alan haberde, Thunberg’in artık kıyamete antisemitizmi de eklediği, bunun da artık uluslararası iklim hareketi adına güvenilirlik iddia edemeyeceği anlamına geldiği belirtildi. Haberde bir ikonun kendi kendini yok ettiği iddia edildi.

Frankfurter Rundschau gazetesi de “Gelecek için Cumalar” olarak adlandırılan küresel iklim hareketinin öncüsü olan Thunberg’in kabul edilemez bir tavır sergilediğini belirtti.

Thunberg’in Filistin yanlısı çıkışlarıyla iklim konularında da inandırıcılığını bir kenara bıraktığı değerlendirildi.

Tagesspiegel gazetesinde yer alan haberde, Greta Thunberg’in artık “tam zamanlı İsrail düşmanı haline geldiği” yorumu yapılarak, Filistin yanlısı imajıyla kendisini kızdırdığı belirtildi.

tuzlukcuhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu