Ekonomi

Faizsiz kredi desteğinin detayları netleşiyor: Aylık 3 bin 125 TL ödeme için başvuru koşulları neler?

Aile ve Gençlik BankasıYeni evli çiftlere 2 yıl ödemesiz süre 48 ay vadeli 150 binlira faizsiz evlilik kredisiverilmiş olacak.

Faizsiz evlilik kredisi Deprem bölgelerinde başvurular 15 Şubat’ta alınacak. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanının Açıklaması Mahinur Özdemir GöktaşDan geldi.

Yeminli mali müşavir ve ekonomist Muhammet BayramKonuyla ilgili, “Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş deprem bölgesine ilişkin açıklamalarda bulundu. Sosyal hizmetler çerçevesinde pek çok yardım yapıldı, bunun son örneği Aile ve Gençlik Fonu’nun kurulması olacak. Aile ve Gençlik Fonu, savunma sanayii ile Gabar’daki petrol ve doğalgaz aramalarından elde edilen gelirlerin bu fona aktarılmasıyla oluşturulan bir fondur. Aile ve Gençlik Fonu, aileyi bir bütün olarak korumak ve desteğe ihtiyacı olan bireylere yardımcı olmak amacıyla kurulmuş bir fondur. “Aile ve Gençlik Fonu’nun kuruluşu tamamlanmış olup, 15 Şubat itibarıyla yeni evlenen gençlere kredi başvuruları açılacaktır.”dedi ve ekledi:

Aylık 3 bin 125 TL ödeme

“Faizsiz kredi desteği ilk olarak deprem bölgesinde başlayacak. Daha sonra ülke geneline yayılacağını düşünüyorum. Kredi tabanı ilk açıklanan pakete göre 2 yıl ödemesiz, 4 yıl vadeli şeklinde olacak” Gençler 150 bin TL alacak, 2 yıl sonra 48 ay ödeme yapmayacaklar.” “Faizsiz ödeyecekler. Bu da aylık 3 bin 125 TL demek.”

Faizsiz krediye nereye başvurabilirim?

“Başvurular e-Devlet üzerinden yapılacak”Yapılacağını söyleyen uzman, yorumuna şöyle devam etti:

“Evlilik kredisi e-Devlet üzerinden yazılabiliyor ve başvuru yapılabiliyor. Öncelik deprem bölgesindeki gençlere yönelik planlanıyor. Daha sonra diğer bölgelere de gelmesi planlanıyor. Kredilerin diğer illere de yayılacağını düşünüyorum. yıl sonu veya gelecek yıl. Kredi desteğinin her gence değil, evlenecek olan çiftlere verileceğini düşünebiliriz.” “Gençlerin başvurup evlenmemesi durumunda ne gibi yaptırımlar olacak? Evlendikten sonra destek verilip verilmeyeceği tam olarak açıklanmadı. Ancak her çifte verilecek ve toplam 300 bin TL destek sağlanmayacak. çiftlere verilecektir.

haber-canik.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu