Haber

Cumhuriyet Yüz Yaşındadır.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhuriyetin 100’üncü yılı nedeniyle yayınladığı mesajında, “Bugün, ‘Egemenlik kayıtsız, kuralsız milletindir’ diyenlerin Cumhuriyeti ilan ettiği gündür. Cumhuriyetimizin 100’üncü yılı kutlu olsun” Yetimlerin hoş karşılandığı yer! Şartlar zor ve meşakkatli olabilir. Ama unutmayın ki Büyük Atatürk’ün yolunda gidenlerin yorulması yakışmaz. Vatanseverler yorulmaz, kadınlar ve gençler yorulmaz. yorgunuz. Bugünden daha kararlı, bugünden daha cesur olacağız. Mutlaka başaracağız. Başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimize saygı ve rahmetle anıyorum. “Halkımızı anıyorum. Halkımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını tebrik ediyorum. Yaşasın Cumhuriyet” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 100. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Kılıçdaroğlu, mesajında ​​şunları kaydetti:

“Bugün sadece Türkiye’nin değil, dünyadaki tüm mazlum milletlerin bahtsızlığını değiştiren, güçlüleri değil haklıları cesaretlendiren bir gündür. Bugün, Cumhuriyet’in önderliğinde bağımsızlığını kazanan milletimizin, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk yönetimi devraldı. Bugün ‘Hakimiyet kayıtsızdır, kuralsızdır’ ‘Milletindir’ diyenlerin Cumhuriyeti ilan ettiği gündür. Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun!

Cumhuriyetin kuruluşunun hemen ardından yapılan atılımlar, savaş alanlarında kazandığımız zaferleri ekonomik zaferlerle taçlandırdı ve Türkiye Cumhuriyeti tam bağımsızlığını ilan etti. 100 yıl önce milletin egemenliği için yola çıkan Büyük Atatürk ve yoldaşlarının izniyle yola çıkan bizlere, bugün önemli bir görev düşüyor. Bu görev, öncelikle Cumhuriyeti tüm kurum ve kuruluşlarıyla yeniden inşa etmek, sonra da tam bir demokrasiyle taçlandırmaktır. Çünkü Cumhuriyet demokrasi yolundaki en önemli adım olmasına rağmen demokrasiden yoksun hiçbir rejim milli egemenliği tek başına sağlayamaz.

Koşullar zor ve sert olabilir. Ancak unutmayın ki Büyük Atatürk’ün yolundan gidenlerin yorulması yakışmaz. Vatanseverler yorulmayacak, hanımlar ve gençler yorulmayacak. Bugünden daha kararlı ve daha cesur olacağız. Kesinlikle başaracağız! Bu duygu ve düşüncelerle, başta Büyük Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyorum. “Halkımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutluyorum. Yaşasın Cumhuriyet!”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu