Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ‘asgari ücret’ açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan asgari ücretle ilgili olarak “Oturur, konuşur, değerlendirmemizi yaparız. İnşallah güzel bir adım atıp sonuca varırız” dedi. söz konusu.

Erdoğan, partisinin Meclis Kümelenmesi toplantısının ardından Meclis’te gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Alım ile asgari ücrete ilişkin görüşmesinin nerede olacağı sorusuna Erdoğan, görüşmenin Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde yapılacağını bildirdi.

Erdoğan, “İşçi tarafının asgari ücretin 9 bin lira olmasını talebini nasıl değerlendiriyorsunuz?” Erdoğan şunları söyledi:

“Bakanım, Patron Sendika Lideri ile oturup konuşuruz, değerlendirmemizi yaparız. İnşallah güzel bir adım atarız, bir sonuca varırız. Herkesin her dediğiyle adım atacak havamızda değiliz. sırtımızda küf var sırtında küf olmayan rahat konuşur ama sırtımızda küf 85 milyon insanı taşıyan bir tavadır eğitimden sağlığa adaletten adalete bunların hepsini düşüneceğiz güvenlik, ulaşımdan tüm altyapı ve üstyapı sorunlarına kadar bunlar tek elden halledilecek değil mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu