Haber

Cinsiyet Eşitliği Konulu Resim Yarışması İptal Edildi

Bursa Valiliği, Eğitim Sen Bursa Şubesi’nin okullarda cinsiyet eşitliği konulu resim yarışmasını iptal etti. Karara tepki gösteren Eğitim Sen, “Okullarda yapılacak olan toplumsal cinsiyet eşitliği konulu resim yarışması, gerici çevreler ve taraftar birliğinin yoğun baskısı sonucu valilik tarafından iptal edildi. Okullarımız birçok vakfın faaliyetlerine açılırken bu kararı protesto ediyoruz.”

‘Bu kararı protesto ediyoruz’

Sözcü’den Halil Ataş’ın haberine göre; Bursa Valiliği, Eğitim Sen Bursa Şubesi’nin düzenlediği fotoğraf yarışmasını okullarda toplumsal cinsiyet eşitliğini gözeterek iptal etti.

Valiliğin Bursa’da okullarda toplumsal cinsiyet eşitliği konulu fotoğraf yarışmasını iptal ettiğini bildiren Eğitim Sen, “Egit Sen, Bursa Şubemiz tarafından okullarda gerçekleştirilecek olan toplumsal cinsiyet eşitliği konulu resim yarışması, valilik tarafından bir kararname olarak iptal edildi. gerici çevrelerin ve taraftar birliğinin yoğun baskısı sonucu. Okullarımız birçok vakfın faaliyetlerine açılırken bu kararı protesto ediyoruz.”

Resim yarışmasının iptaline ilişkin Valilik tarafından ilgili makamlara gönderilen yazı şöyleydi;

“Eğitim Sen Bursa Şubesi tarafından Türkiye genelinde tüm kamu ve özel kuruluşlarda düzenlenmesi talep edilen Toplumsal Cinsiyet Eşitliği konulu fotoğraf yarışmasının iptaline ilişkin 03/12/2022 tarih ve 64951554 sayılı Valilik Onayı ilimize “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” kapsamında ekte gönderilmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu