Haber

Çinli karteller Kenyalıları çalıştırmak için Myanmar’a kaçırıyor

Çinli kartellerin, iş vaadiyle Tayland’a çağırdıkları Kenyalıları gizlice Myanmar’a sokarak fabrikalarda zorla çalıştırdığı bildirildi.

Kenya Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamaya nazaran, çeşitli iş ilanlarıyla Tayland’a götürülen Kenyalılar, pasaportları alınarak vadedilen iş için Myanmar sınırındaki bir bölgeye götürülüyor.

Kenyalılar, buradan Myanmar’daki fabrikalara götürülerek silahlı kümelerin buyruğu altında çalıştırılıyor.

Daha yeterli maaş almak ve hayat sürmek umuduyla Facebook üzere toplumsal medya platformlarında yayınlanan iş ilanlarına başvuran Kenyalılar, hiç kimseyle irtibat kuramadıkları için buralarda mahsur kalıyor.

Çinlilerin işlettiği fabrikalarda zorla çalıştırılan şahıslar, tıpkı vakitte organlarının çalınması ve ölme riskiyle de karşı karşıya.

Şimdiye kadar ortalarında Uganda ve Burundi vatandaşlarının da olduğu 75 kişiyi kurtarmayı başaran Kenya, daha evvel tekraren ikaz yapılmasına karşın hala bu ilanlara müracaatların sürdüğünü açıkladı.

ABD’li dev tekstil şirketlerinin üretim yaptırdığı Myanmar’da yüz binlerce kişi bu dalda çalışıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu