Haber

Çiftçilere ‘trafikte görünür ol’ eğitimi

Bursa İl Jandarma Komutanlığı ve Karacabey İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Şube Müdürlüğü ile Sultaniye Mahallesi Şoförler ve Otomobil Esnafları Odası iş birliğiyle ‘Trafikte görünür ol’ projesi hazırlandı.

Karacabey Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu’nun katılımıyla Sultaniye Mahallesi’nde verilen eğitim programında; Karacabey Cumhuriyet Başsavcısı Sadullah Gümüş, İlçe Emniyet Müdürü Sakıp Yalta, İlçe Jandarma Komutanı J. Yzb. Uzman Yağmur, Şoförler ve Antrenörler Ticaret Odası Lideri Ramazan Bay, Karacabey Ziraat Odası, şirket amirleri, mahalle muhtarları ve traktör şoförleri katıldı.

Çiftçilere; Traktörün devrilme önleme cihazlarının önemi, halat ve kabinin önemi, traktörlerin ön ve arka aydınlatma ekipmanlarına ek olarak dönen sarı ikaz lambalarının kullanımı ve görüş mesafesi konularında trafik eğitim semineri düzenlendi. Traktörlere takılan treylerlerin reflektörlü ikaz levhaları.

Olası traktör kazalarını önlemek ve durumsal farkındalığı artırmak amacıyla traktör sürücülerine 35 adet çift reflektör, devrilmeye karşı koruyucu 1 adet mandal ve 3 adet dönen sarı ışıklı ikaz lambası dağıtılmıştır.

Çiftçilere trafikte uymaları ve uygulamaları gereken kurallar hakkında da bilgi verdi. – BURSA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu