Haber

Bakın Türk Asrının ilk nazırlarına misyonları nasıl tebliğ edildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önceki akşam kamuoyuna duyurduğu yeni kabine üyeleri, bu sefer bakan olacaklarını son anda değil, önceden öğrendi. Daha önceki uygulamalarda bazı bakanlar bakan olduklarını son anda ya da kabineye açıklanınca televizyon ekranlarından duyuyordu.

Edinilen bilgiye göre Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabineyle ilgili istişarelerini perşembe günü tamamlayarak son halini listeye sundu.

Kabineye girecek isimler bu aşamadan sonra netleşmeye başlandı. Dışişleri Bakanı Hakan Fidan’a kabineye gireceği tüm bakanlardan önce bildirildi.

Perşembe akşamı Başkan Yardımcılığına atanan Cevdet Yılmaz ile Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’e brifing verildi.

Diğer bakanların çoğuna Cuma öğleden sonra bilgi verildi. Bazı bakanlar Cuma akşamı Külliye’ye davet edilerek bilgi verildi ve Cumhurbaşkanı’nın açıklamasına kadar bakanlık görevlerini kimseyle paylaşmamaları istendi. İl dışından da isimler Ankara’ya davet edildi.

Daha önceki uygulamalarda bazı isimler bakan olduklarını kabine açıklanmadan kısa bir süre önce öğrenmişti. Geçmiş uygulamalarda bakan olduklarının televizyon ekranlarından duyulduğuna dair örnekler de vardı.

BU HAFTA Yeminler

Yeni atanan bakanların 7 Haziran Çarşamba günü Meclis’te yemin etmeleri bekleniyor. Milletvekili seçilen eski bakanlar ise Cuma günü düzenlenen törende yeni kabine açıklanmayınca yemin etmedi. Eski bakanlar bu hafta TBMM Genel Kurulu’nda yemin edecek.

KAYNAK: TÜRKİYE GAZETESI / YÜCEL KAYAOĞLU

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu