Haber

Bahçeli’nin “6’lı masadan Kılıçdaroğlu’nu tercih ederim” açıklamasına ilk yorum CHP liderinden geldi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde bugün başlayan bütçe görüşmeleri parti başkanları ve milletvekilleri tarafından ilgiyle izleniyor. Görüşmelere katılan MHP lideri Devlet Bahçeli, TBMM’de gazetecilerin sorduğu soruları bir süre yanıtladı.

“SEÇİMİM SINIF ARKADAŞIM İÇİN”

6’lı masanın cumhurbaşkanı adaylığı için anket yapacağı yönündeki iddialara yanıt veren MHP lideri Bahçeli, “Anketten kim çıkacaksa onu belirleyelim, katılır mısınız?” dediler. Şimdi cevap vermedim. Öyle derse seçimim sınıf arkadaşımdan yana olur.”

KILIÇDAROĞLU SORDU

Kemal Kılıçdaroğlu’na, Bahçeli’nin 6 kişilik adaylık anketinde oy verecek olursa sınıf arkadaşına oy vereceğini söylemesi hatırlatıldı. Kılıçdaroğlu, “Biliyorum, haberim var. Yorum yok.” şeklinde cevaplanmıştır.

“O ZAMAN GANDHI GİBİYDİ”

Öte yandan MHP lideri Bahçeli, yıllar önce yaptığı açıklamada CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Akademisi’nde sınıf arkadaşı olduğunu söyledi. Yıllar önce bu konuya değinen Bahçeli, Kılıçdaroğlu için “Sonra ünlü Gandhi’yi andıran bir üslupla ona böyle bir yumuşak güç yakıştırdılar. Bunu yaparken hitabeti hoştu. 3 cümleyi aynen tekrar etmezse” demişti. , demek ki çok net konuşuyor.O bakımdan Sayın Kılıçdaroğlu siyasete girdiğinde artık yok.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu