Ekonomi

Asya borsaları çoğunlukla yükseldi

Şirketlerin ödediği fiyatların bir ölçüsü olan ve çoğunlukla tüketici enflasyonunun öncü göstergesi olan üretici fiyat endeksi aylık bazda yüzde 0,5 geriledi.

Singapur Para Otoritesi para politikasını sürdürürken, çekirdek enflasyon 14 yılın en yüksek seviyesinde kaldı. Ön iddialar, ekonominin çeyreklik bazda yüzde 0,7 küçüldüğünü ve yıllık bazda yüzde 0,1 marjinal büyüdüğünü gösterdi.

Avustralya’da S&P/ASX 200 yüzde 0,26, Japon Nikkei 225 yüzde 1 ve Topix yüzde 0,4 yükseldi.

Güney Kore’den Kospi yüzde 0,14 ve Kosdaq yüzde 0,9 yükseldi ve Kuzey Kore, Kore ile Japonya arasındaki sulara bir füze daha fırlattı.

Hong Kong’da Hang Seng endeksi yüzde 0,6 yükselirken, Hang Seng Tech endeksi düştü. Anakara Çin’de, Şanghay Bileşik Endeksi yüzde 0,5 ve Shenzhen Bileşen Endeksi yüzde 0,4 yükseldi.

Üç majör endeks de ABD’de bir gecede yükseldi ve S&P 500 yüzde 1,33 yükselerek Şubat ayından bu yana en yüksek kapanışını yaptı. Nasdaq Composite yüzde 1,99 ve Dow Jones Industrial Average yüzde 1,14 arttı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu