Haber

Antalya’da Kamu Arazilerinin Sahte Belge Düzenleyerek Satıldığı İddiasıyla 30 Kişi Adliyeye Sevk Edildi

Antalya’da kamu arazilerini sahte belge düzenleyerek sattıkları iddia edilen aralarında kamu görevlilerinin de bulunduğu 30 kişi, işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Şahıslardan 22’si tutuklanırken, 8’i adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Antalya’da kamuya ait arazilerin düzenlenerek vatandaşlara satıldığı ihbarı üzerine Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı koordinasyonunda başlatılan soruşturma kapsamında İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Kabahatler Şube ekipleri, 4 mahalleye eş zamanlı operasyonlar düzenledi. vilayetlerinde aralarında kamu görevlilerinin de bulunduğu 31 zanlı gözaltına alındı.

Gözaltına alınan 31 kişiden 1’i emniyetteki işlemlerinin ardından serbest bırakılırken, adliyeye sevk edilen 30 kişiden 22’si tutuklandı, 8’i ise denetim şartıyla serbest bırakıldı.

Zanlılar, belediye çalışanı aracılığıyla belirledikleri kamu arazisinde düzenleme yaparak, suça konu olan araziyi kendilerine aitmiş gibi göstererek, zilyetlik sorgulama ekranından elde ettikleri fotoğraflarla vatandaşlara güven vererek notere gittiler. daha önce müşteri ile birlikte belirledikleri ve örgüte yardım ettiği iddia edilen katip. Araziyi bilgi sisteminden birden fazla kişiye değiştirip kendilerine aitmiş gibi gösterip sattıkları iddia edildi. – ANTALYA

hamurajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu