Haber

Almanya’ya İşçi Olarak Gitmek İsteyenlerin Dikkatine! ‘Şans Kartı’ Vize Tarihi Açıklandı

Almanya’da çalışmak isteyenlerin uzun süredir beklediği haber sonunda geldi. Almanya’ya gelenlere Fırsat Kartı (Chancenkarte) adı verilen yeni bir vize verilmesi öngörülüyor. Bu konuda da tarih belli oldu.

Almanya’da çalışmak isteyenlerin beklediği tarih belli oldu.

AB dışından eğitimli işçi alımını kolaylaştıran yeni yasanın 1 Mart 2024’te yürürlüğe gireceği öğrenildi. Alman İçişleri Bakanlığı sözcüsü The Local’e yasanın 1 Mart’ta yürürlüğe gireceğini doğruladı, 2024.

Almanya Parlamentosu, Almanya’da çalışmak isteyen mültecilere veya ülkedeki mültecilere yeni iş fırsatları sunan vasıflı işçi vizesi yasası reformunu 23 Haziran’da onayladı.

The Local’e konuşan Almanya İçişleri Bakanlığı sözcüsü, “aile birleşimine ilişkin yeni düzenlemelerin Mart 2024’ten itibaren yürürlüğe gireceği” beklentisini dile getirdi.

Sözcü ayrıca, aile birleşimi kurallarının 1 Mart 2024 tarihinden itibaren vasıflı işçi vizesi ile Almanya’ya gelen kişiler için geçerli olacağını duyurdu.

“Fırsat Kartı” (Chancenkarte) ile ilgili olarak, Almanya’ya gelenlere iş arama izni verilecek ve geçimlerini sağlamaları koşuluyla bir yıl süreyle iş arama fırsatı sunulacak.

Chancenkarte ile ülkeye giriş yapabilmek için göçmenlerin en az 6 puan almaları gereken bir değerlendirme süreci uygulanacak. Reforma göre, Almanca dil becerileri için minimum gereksinim seviyesi A2’den A1’e düşürülecek.

haber-hilvan.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu