Haber

Aksaray’da 65 yaş üstü ücretsiz ulaşım sona erdi

Aksaray Minibüsçüler ve Otobüsçüler Odası Başkanı Veysel Öztürk, Türkiye Şoförler ve Otobüsçüler Federasyonu ve Tüm Özel İdarenin katılımıyla 65 yaş ve üstü yolcuların ücretsiz ulaşımına yönelik 15 Ekim itibarıyla düzenleme kararı alındığını söyledi. Türkiye Halk Otobüsleri Birliği.

Gerçek gündemdeki habere göre; Önder Öztürk, alınan karar çerçevesinde otobüslerde ücretsiz olarak taşınan 65 yaş üstü vatandaşların artık ücretsiz ulaşım kullanamayacaklarını belirterek, “15 Ekim 2023 tarihinden sonra bu vatandaşlarımıza ücretsiz binişe son veriyoruz. Şehit yakınları, gaziler, polis, engelliler ve basın mensupları hariç 65 yaş ve üstü vatandaşlar için ücretsiz ulaşım hizmeti sona erecek.

Veysel Öztürk, kararla ilgili olarak devletin 65 yaş üstü vatandaşlar için verdiği 1.700 TL’lik mali dayanağın yeterli olmadığını gösterdi.

Burdur’da daha önce toplu ulaşım hizmeti veren Burdur Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi, yaptığı yazılı açıklamada ücretsiz biniş kartlarına son verme kararı aldıklarını duyurdu. Daha önce 65 yaş üstü vatandaşlar, basın mensupları ve bazı iş kollarındaki çalışanlar için ücretsiz olan bu hizmetten artık para alınacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu