Haber

AK Partili gençler Balıkesir’de İsrail’i protesto etti

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Belgin Uygur, İsrail’in Gazze saldırılarına ilişkin, “Ateşkes çağrılarına rağmen Batı’nın ve Avrupa’nın ikiyüzlü, çifte standartlı siyasetine bir kez daha tanık oluyoruz. Dik durmaya, zulme karşı çıkmaya ve dik durmaya devam ediyoruz. ezilenler tarafından.” Olmaya devam edeceğiz.” dedi.

AK Parti Balıkesir İl Gençlik Kolları öncülüğünde Uygur, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Vahdettin Çiftçi, Karesi İlçe Başkanı Hakan Aka, İl Gençlik Kolları Başkanı Hüseyin Murat Uysal ve gençler, tarihi Zağnos Paşa Camii önünde toplanarak pankartlarla İsrail’i protesto etti. onların ellerinde.

Genel Başkan Yardımcısı Uygur, burada yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Türkiye’nin her zaman mazlumların yanında olmaya devam edeceğini söyledi.

İsrail’in Gazze’de soykırım suçunu tüm dünyanın gözü önünde işlediğini belirten Uygur, bunun uluslararası hukuku ve insan haklarının en temel ilkelerini ihlal ettiğini vurguladı.

Uygur, İsrail’in insanların yaşam hakkını engellediğini belirterek, şöyle konuştu:

“İnsanların suya, ekmeğe, yiyeceğe, tedavi ve hastanelere erişimi engelleniyor. Hastaneler fosfor bombalarıyla bombalanıyor. Camiler, kiliseler bombalanıyor ve tüm bunlar tüm dünyanın gözü önünde oluyor. Her akla rağmen yapılıyor. ‘Bu zulme dur’ diyen vicdan ve ateşkes çağrısı yapan İsrail, sanki tüm dünyaya karşı kör, sağır ve dilsiz. Bugüne kadar 9 binden fazla insanı katletti. Çoğunluğu kadın ve çocuk. Burada kadınlar ve çocuklar hedef belirlenmeden, en ağır silahlarla, en ağır bombardımanlarla hunharca katlediliyor. Ateşkes çağrılarına rağmen Batı’nın “Avrupa’nın ve Avrupa’nın ikiyüzlü, çifte standartlı siyasetine bir kez daha tanık oluyoruz. Dik durmaya, zulme karşı çıkmaya, mazlumların yanında olmaya devam edeceğiz.”

Hüseyin Murat Uysal ayrıca 41 kilometre uzunluğunda, 10 kilometre genişliğinde ve 2 milyon insanın yaşadığı Gazze’nin İsrail tarafından hastaneler dahil bombalandığını belirtti.

Netanyahu hükümetinin soykırım suçunu işlediğini anlatan Uysal, “Savaş hukuku ve insan hakları ihlal ediliyor. Uluslararası hukuk tanınmıyor. Bütün bunlar dünyanın gözü önünde yapılıyor. Bu durum İsrail’in hem bugün hem de gelecekte insanlık için bölgesel ve küresel bir tehdittir.” “Bu ülkenin gençleri, hem kültürlerinin hem de uluslararası değerlere bağlılıklarının bir sonucu olarak Gazze’deki insan hakları ihlallerine kararlılıkla karşı çıkıyor.” dedi.

Grup açıklamanın ardından dağıldı.

caykaraajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu