Haber

ABD Başkanı Biden, Senato ve Temsilciler Meclisi’ne Sudan operasyonu hakkında bilgi verdi

ABD Lideri Joe Biden, gönderdiği bir mektupta ABD personelinin Sudan’dan tahliyesi hakkında Senato Lideri Kamala Harris ve Temsilciler Meclisi Başkanı Kevin McCharty’ye bilgi verdi.

Biden, Savaş Yetkileri Kararı kapsamında Harris ve McCarty’ye yazdığı bir mektupta, “Benim talimatım üzerine, ABD Silahlı Kuvvetleri personeli, Sudan’da kötüleşen güvenlik durumuna yanıt olarak ABD personelini ve diğerlerini Sudan’ın Hartum kentinden tahliye etmek için bir operasyon düzenledi.” ifadeleri kullandı.

Söz konusu harekatın yürütülmesi ve desteklenmesi için Cibuti, Etiyopya ve Sudan’a uygun muharebe teçhizatına sahip bir ABD Silahlı Kuvvetleri çalışanının konuşlandırıldığını belirten Biden, durumu korumak için askerlerin Cibuti’deki görevlerine devam edeceklerini vurguladı. ABD işçisi ve diğerleri.

ABD Lideri Biden mektubunda şunları söyledi:

“Bu eylemi, Başkomutan ve İcra Kurulu Başkanı olarak anayasal görevime uygun olarak, Amerika Birleşik Devletleri vatandaşlarını hem yurtiçinde hem de yurtdışında koruma ve Amerika Birleşik Devletleri’nin ulusal güvenlik ve dış politika çıkarlarını ilerletme sorumluluğumla uyumlu olarak yönettim. ve Amerika Birleşik Devletleri dışişlerini yürüttü.”

Joe Biden, Kongre’ye konuşma hareketleriyle ilgili pekiştirdiği için teşekkür etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu