Haber

2 metreyi aşan bölgede çığ riskine rağmen zorlu çalışma

2 metreyi aşan alanda çığ riskine rağmen ağır çalışma

Muş’ta etkili kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapanan 10 köy ve 21 mezraya ulaşımı sağlayan MUŞ – Üçevler küme köy yolu çığ riskine rağmen yürütülen çalışmalar sonucunda trafiğe açıldı.

Muş İl Özel İdaresi ekipleri, yer yer 2 metreyi aşan karda, 1800 rakımda yer alan ve 10 köy ve 21 mezraya ulaşım sağlayan Üçevler küme köy yolunda çalışmalarını sürdürüyor. Çığ tehlikesinin oluşabileceği bölgelerde dikkatli çalışan gruplar, zaman zaman çığ tehlikesini de atlatıyor. İş makinası operatörleri, yoğun kar tabakasının hakim olduğu dik yokuşlarda yoğun çalışmalarını tamamlayarak yolu yeniden ulaşıma açtı.

Muş İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür, il genelinde etkili olan kar yağışının ardından 298 köy yolunun kapatıldığını belirterek, kar çalışmasının devam ettiğini ve kapanan yolları en kısa sürede açacaklarını kaydetti.

Kış şartlarının çok zor olduğunu belirten Kayalısu Köyü Muhtarı Bilal Erez ekiplerin çığ riskine rağmen gece gündüz çalıştıklarını belirterek, “Köyümüz rakımlı olduğu için kış şartları çok ağır geçiyor. kar biraz geç yağdı ama güzel yağdı.Yaklaşık 2 metre.”Köyümüzde kar var. Hayvancılık yapıyoruz. Burada geçimimiz hayvancılık. Tabii bazen saman ve erzağımız bitiyor, hastalarımız oluyor. Çığ riskine rağmen il özel idaresi ekipleri yolumuzu açmak için gece gündüz çalışıyor” dedi.

Öte yandan Muş’ta olumsuz hava koşulları nedeniyle seferlerin iptal edildiği bildirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elmadağ Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu